Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/cel-szczecin.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Scientific American Medicine na CD – Przychodnia CEL Szczecin
Skip to content

Scientific American Medicine na CD

2 lata ago

727 words

Niezwykle przyjazny dla użytkownika, a jednocześnie kompleksowy i gruntownie zaktualizowany, Scientific American Medicine na CD jest elektronicznym odpowiednikiem znanej Scientific American Medicine. Ta płyta CD-ROM zawiera pełny tekst, a także wszystkie ilustracje, tabele, schematy i dodatki pojawiające się w wersji drukowanej. Wersja skomputeryzowana ma kilka zalet w stosunku do wersji drukowanej, takich jak możliwość szybkiego wyszukiwania danych i pobierania informacji, a także rozszerzone możliwości zarządzania danymi. Ta sama płyta CD-ROM może być używana zarówno na komputerach osobistych IBM, jak i na komputerach Macintosh. Po zainstalowaniu oprogramowania – prostej procedurze – użytkownik otrzymuje ekran wprowadzający, zawierający przyciski sterujące i nawigacyjne, które prowadzą do różnych opcji, takich jak wybór tematu, wyszukiwanie, co nowego i sekcje auto-testu. Wcześniejsze używanie komputera osobistego ma wartość, chociaż przyciski skrótów zapewniają wszystkie niezbędne funkcje, pozwalając nawet najbardziej niewtajemniczonemu na łatwe odejście od samego początku.
Do prostego użycia jako podręcznika można po prostu kliknąć przycisk, wybrać temat i pogrążyć się. Aby ocenić konkretne przedmioty lub przedmioty, płyta CD-ROM zapewnia wydajne funkcje wyszukiwania, w tym logiczne (Boolean) i operatory zbliżeniowe, dzikie karty, oraz możliwość zapisania strategii wyszukiwania, a nawet wyszukiwania w obrębie elementów wyszukanych przez poprzednie wyszukiwanie jako określoną funkcję. Rozbudowany system adnotacji pozwala użytkownikom organizować i wykorzystywać osobiste referencje lub notatki, które można wpisywać i umieszczać w dowolnym miejscu otwartego dokumentu, podobnie jak zakładki, pomagając w przyszłości w wyszukiwaniu i przeglądaniu materiałów. Tekst, rysunki lub całe dokumenty można wydrukować, zapisać jako plik do wykorzystania w przyszłości lub wyeksportować do innych programów.
Przez cały proces instalacji i późniejsze korzystanie z płyty CD-ROM kierowaliśmy się przyjaznym dla użytkownika systemem pomocy on-line. Pisemna instrukcja dołączona do oprogramowania jest zwięzła i uważamy, że warto przejrzeć ją, zwłaszcza jako pomoc na początku.
Okazało się, że oprogramowanie działało znacznie lepiej na komputerze osobistym z procesorem Pentium (130 MHz lub szybszym) z co najmniej 16 MB pamięci RAM. Ta konfiguracja umożliwia równoległe użycie edytora tekstu i oprogramowania graficznego, przekształcając system w potężne narzędzie do przygotowywania wykładów lub prezentacji na praktycznie dowolnym przedmiocie z dziedziny chorób wewnętrznych. Płyta CD-ROM pełna jest bardzo wysokiej jakości zdjęć, zarówno zdjęć, jak i rysunków. Te, wraz z odpowiednim tekstem, cyframi i tabelami, można kopiować i wklejać do innego oprogramowania, aby utworzyć zorganizowane ciągi ilustracji i tekstu.
Płyta CD-ROM jest aktualizowana co kwartał, czego nie można zrobić za pomocą tradycyjnego drukowanego podręcznika. Odkryliśmy, że niektóre odnośniki zostały opublikowane zaledwie kilka miesięcy przed udostępnieniem CD-ROM. Obecny proces aktualizacji wymaga akceptacji innej płyty CD-ROM pocztą; w ten sposób adnotacje utworzone w poprzednich wersjach mogą zostać utracone, jeśli zaktualizowany dysk doda lub usunie artykuły lub części artykułów, w których pojawiły się oryginalne adnotacje. Ponieważ zarejestrowani subskrybenci mogą również korzystać z bazy danych Scientific American Medicine, w tym programu kształcenia medycznego na stronie http://www.samed.com, mamy nadzieję, że w przyszłości użytkownicy będą mogli pobierać aktualizacje bezpośrednio ze strony internetowej. , przez co unika się konieczności modyfikacji ich systemu adnotacji.
Scientific American Medicine na CD zawiera dwie dodatkowe funkcje: pytania dotyczące samooceny oraz Słownik Farmakopei Stanów Zjednoczonych Pytania dotyczące samooceny dają użytkownikom możliwość oceny ich umiejętności diagnostycznych i terapeutycznych oraz zdobywania kredytów na naukę medyczną. Trzy nowe testy znajdują się w każdej aktualizacji oprogramowania. Słownik jest kompletną bazą danych informacji o lekach opublikowaną przez amerykańską konwencję farmakopealną. Ta baza danych jest aktualizowana razem z CD-ROM i może być używana w taki sam sposób, jak sekcja medyczna. Jest to doskonałe źródło informacji na temat narkotyków. Ta baza danych ma ogromną przewagę zarówno pod względem klinicznym, jak i badawczym: jego funkcja wyszukiwania pozwala użytkownikom szukać kombinacji tematów lub ciągów tekstu. Strategia wyszukiwania kombinacji może być używana zarówno dla słownika, jak i materiału z Scientific American Medicine.
Michael Gdalevich, MD, MPH
17 Yahalom St., Kiriat Ekron 70500, Izrael

Daniel Mimouni, MD
Rabin Medical Center, Petah Tiqva 49100, Izrael

[przypisy: buprenorfina, pasożyty wewnętrzne, citalopram ]
[hasła pokrewne: osa a pszczoła, pasożyty wewnętrzne, g1 nysa ]

0 thoughts on “Scientific American Medicine na CD”