Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/cel-szczecin.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Nadużywanie antybiotyków cz. 2 – Przychodnia CEL Szczecin
Skip to content

Nadużywanie antybiotyków cz. 2

2 lata ago

155 words

width=300Neutrofile są kluczowymi efektorami komórkowymi w usuwaniu infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Nabyte zaburzenia czynności neutrofilów są powszechne w krytycznej chorobie. Wcześniej wykazaliśmy, że upośledzenie fagocytozy neutrofilów było niezależnie związane ze znacznie zwiększonym ryzykiem ICUAI. Fagocytowa dysfunkcja jest konsekwentnie i znacząco poprawiana przez zastosowanie ex vivo czynnika stymulującego kolonię granulocytów i makrofagów (GM-CSF). GM-CSF jest stosowany w praktyce klinicznej do stymulacji mielopoezy po podaniu chemioterapii i był bezpiecznie podawany pacjentom w stanie krytycznym.

W tym badaniu starano się przetestować hipotezę, że GM-CSF poprawi fagocytozę neutrofili u pacjentów w stanie krytycznym. Coraz więcej dowodów wskazuje na wartość identyfikacji endotypów reagujących na leczenie w badaniach klinicznych. Zastosowano podejście oparte na medycynie precyzyjnej, aby celować w pacjentów z obiektywnie wykazanym upośledzeniem fagocytozy neutrofilów, reprezentujących osoby najbardziej narażone na ICUAI.
[więcej w: ph metria, picie oleju lnianego, płatki jaglane właściwości ]

0 thoughts on “Nadużywanie antybiotyków cz. 2”